Start Dodaj ogłoszenie Szukaj noclegu Kontakt Last minute

« powrót

Skansen Fortyfikacji z 1939 roku

Latem 1939 roku dla zapewnienia obrony lądowej Rejonu Umocnionego "Hel", około 3 km przed Jastarnią, wzniesiono fortyfikacje stałe.
W Ośrodku Oporu "Jastarnia" zbudowano cztery ciężkie schrony bojowe, które tworzą pozycje główną i jeden schron lekki wzmacniający tyłową pozycję polową. Schronom ciężkim nadano nazwy "Sokół", "Sabała", "Saragossa" i "Sęp".
Te jedyne na polskim wybrzeżu schrony bojowe z lat II Rzeczypospolitej wyróżniają się budową i rozwiązaniami konstrukcyjnymi.

Obecnie wszystkie schrony zostały odrestaurowane, wytyczono ścieżkę dydaktyczną i odtworzono część dawnych przeszkód oraz wyeksponowano żelbetowe zapory innych typów. Funkcjonuje tu otwarty Skansen Fortyfikacji, a w okresie letnim wnetrza schronu-muzeum "Sabała".

Schron "Sabała"

Wnętrze schronu jest udostępniane w okresie letnim (od maja do września)Apartament - Os.Bursztynowe - 400m do plaży - lato 2017

Ceny od 120 zł / pokój, obiekt
Zapraszamy do luksusowego kompleksu Osiedle Bursztynowe. Nasz apartament jest komfortowo wyposażony, a jego idealne położenie zapewni Państwu pełny wypoczynek.

Zapraszamy na wczasy nad morzem od 120 zł/DOBĘ!!!

» więcej
Pensjonaty OSKAR(Wład.) i ALGA(Chłapowo)

Ceny od 30 zł / osobę
Pokoje 2,3,4 osobowe, z łazienkami, TV, sprzęt plażowy, balkony, internet w pokojach, plac zabaw dla dzieci, możliwość grilowania, parking.
» więcej
Willa Oceania - piękne widoki, duża posesja, wiele atrakcji

Noclegi od 20 zł / osobę
Pokoje gościnne 2, 3 i 4 osobowe z łazienkami i apartamenty z aneksami kuchennymi. Ogólnodostępna kuchnia, grill, parking na posesji. W bezpośrednim sąsiedztwie OCEAN PARK i Centrum rekreacji, jazda konna po drugiej stronie ulicy. Nigdzie nie oferują tak wiele jak w Willi Oceania.
Wolny pokój 19-22.07 !!!
» więcej
Hel - fokariumCENNIK© 2008-2014