Start Dodaj ogłoszenie Szukaj noclegu Kontakt Last minute

« powrót
Herb Helu

Hel

Miejscowość o długiej i bogatej historii, sięgającej wczesnego średniowiecza. Podobno mieszkańcy zajmowali się korsarstwem.

Ulica Wiejska

Przy głównej ulicy w Helu zachowała się przedwojenna zabudowania z I połowy XIX w. Zobaczyć można ryglowe domki i niskie, murowane chałupy rybackie w których obecnie znajdują się liczne kioski z pamiątkami, bary i tawerny.

Muzeum rybackie

Muzeum Rybackie w HeluMuzeum mieści się w dawnym gotyckim kościele z XIV zbudowanym z surowej cegły. Wewnątrz zgromadzono dawny sprzęt rybacki. Warto zwrócić uwagę na metki – znaki, którymi posługiwali się niepiśmienni rybacy przy oznaczaniu łodzi. Z drewnianej wieżyczki można obejrzeć panoramę okolicy.

Promenada i molo

Od strony Zatoki Puckiej ciągnie się ładna promenada, która prowadzi do portu rybackiego, zakończonego długim, betonowym falochronem. Z portu można wypłynąć kutrem wycieczkowym na rejs po morzu lub wycieczkę do Trójmiasta statkami wycieczkowymi Żeglugi Gdańskiej.

Fokarium

Fokarium w HeluPrzy promenadzie, niedaleko „małej plaży” znajduje się fokarium należące do stacji morskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Można tu zobaczyć bałtycką fokę szarą. Pomysł założenia fokarium zapoczątkowała znaleziona przed laty foka Balbina. Jeśli trafimy na czas karmienia fok pracownicy pozwolą nam nakarmić foki.

Plaża od strony morza

Plaża należy do najbardziej malowniczych nad Bałtykiem: jaśniutki piasek i widok na otwarte morze. Niewątpliwą atrakcją jest jedyny na półwyspie psi zastęp ratowniczy. Na cyplu stoi ceglana latarnia morska, wzniesiona w 1942r. na planie ośmiokąta. W czasie sezonu można ją zwiedzić podziwiając piękny widok półwyspu.

Najbliższe miejscowości:
- Jurata
- Jastarnia
- Kuźnica
- Chałupy
- WładysławowoDom Gościnny - Kołtonowscy

Ceny do negocjacji
Dom Gościnny nad polskim morzem w Chłapowie serdecznie zaprasza na wypoczynek. Gwarantujemy miłą, serdeczną i rodzinną atmosferę, zapewniamy doskonałą i smaczną kuchnię (opinia wczasowiczów-smakoszy). W dni pogodne proponujemy korzystanie z kąpieli słonecznych i różne formy gimnastyki, w tym odchudzającej (np. wejście i zejście na plażę ze skarpy).
» więcej
Pałac Kłanino - noclegi nad morzem

Ceny od 260 zł / pokój, obiekt
Zapraszamy do XVII-wiecznego Pałacu Kłanino. Wyśmienita kuchnia, unikalne wnętrza oraz duży park pełen pomników przyrody sprawią, że urlop będzie niezapomniany.
» więcej
Willa Avena w Darłowie

Noclegi od 15 zł / osobę
Serdecznie zapraszamy do Darłowa na nocleg nad morzem i niezapomniany wypoczynek w Willi Avena. Darłowo to wspaniała nadmorska miejscowość, która ma swój niepowtarzalny klimat.
» więcej
Półwysep Helski : wejście na plażęCENNIK© 2008-2014