Start Dodaj ogłoszenie Szukaj noclegu Kontakt Last minute

« powrót
Herb Helu

Hel

Miejscowość o długiej i bogatej historii, sięgającej wczesnego średniowiecza. Podobno mieszkańcy zajmowali się korsarstwem.

Ulica Wiejska

Przy głównej ulicy w Helu zachowała się przedwojenna zabudowania z I połowy XIX w. Zobaczyć można ryglowe domki i niskie, murowane chałupy rybackie w których obecnie znajdują się liczne kioski z pamiątkami, bary i tawerny.

Muzeum rybackie

Muzeum Rybackie w HeluMuzeum mieści się w dawnym gotyckim kościele z XIV zbudowanym z surowej cegły. Wewnątrz zgromadzono dawny sprzęt rybacki. Warto zwrócić uwagę na metki – znaki, którymi posługiwali się niepiśmienni rybacy przy oznaczaniu łodzi. Z drewnianej wieżyczki można obejrzeć panoramę okolicy.

Promenada i molo

Od strony Zatoki Puckiej ciągnie się ładna promenada, która prowadzi do portu rybackiego, zakończonego długim, betonowym falochronem. Z portu można wypłynąć kutrem wycieczkowym na rejs po morzu lub wycieczkę do Trójmiasta statkami wycieczkowymi Żeglugi Gdańskiej.

Fokarium

Fokarium w HeluPrzy promenadzie, niedaleko „małej plaży” znajduje się fokarium należące do stacji morskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Można tu zobaczyć bałtycką fokę szarą. Pomysł założenia fokarium zapoczątkowała znaleziona przed laty foka Balbina. Jeśli trafimy na czas karmienia fok pracownicy pozwolą nam nakarmić foki.

Plaża od strony morza

Plaża należy do najbardziej malowniczych nad Bałtykiem: jaśniutki piasek i widok na otwarte morze. Niewątpliwą atrakcją jest jedyny na półwyspie psi zastęp ratowniczy. Na cyplu stoi ceglana latarnia morska, wzniesiona w 1942r. na planie ośmiokąta. W czasie sezonu można ją zwiedzić podziwiając piękny widok półwyspu.

Najbliższe miejscowości:
- Jurata
- Jastarnia
- Kuźnica
- Chałupy
- WładysławowoPałac Kłanino - noclegi nad morzem

Ceny od 260 zł / pokój, obiekt
Zapraszamy do XVII-wiecznego Pałacu Kłanino. Wyśmienita kuchnia, unikalne wnętrza oraz duży park pełen pomników przyrody sprawią, że urlop będzie niezapomniany.
» więcej
WŁADYSŁAWOWO: mieszkanie 300 m od plaży

Ceny od 100 zł / pokój, obiekt
Chcesz spędzić wspaniałe wakacje nad morzem? O to musisz postarać się sam, ale tanie wynajęcie przytulnego mieszkania może Cię do tych wspaniałych wakacji przybliżyć... www.noclegnadmorzem.pl
» więcej
Pensjonaty OSKAR(Wład.) i ALGA(Chłapowo)

Noclegi od 30 zł / osobę
Pokoje 2,3,4 osobowe, z łazienkami, TV, sprzęt plażowy, balkony, internet w pokojach, plac zabaw dla dzieci, możliwość grilowania, parking.
» więcej
Kutry we władysławowskim porcieCENNIK© 2008-2014