Start Dodaj ogłoszenie Szukaj noclegu Kontakt Last minute

« powrót

Chałupy (kasz. Chalëpë) - dawna kaszubska wieś rybacka w Polsce, w województwie pomorskim, w powiecie puckim, w gminie miejskiej Władysławowo. Od roku 1975 Chałupy administracyjnie leżą w granicach miasta Władysławowo.
Początki miejscowości sięgają XVII-wiecznego fortu Władysławowo.

 

Położona siedem kilometrów od nasady Mierzei Helskiej, jest miejscowością turystyczną słynącą z szerokiej piaszczystej plaży oraz ciepłych, płytkich w tym rejonie wód Zatoki Puckiej. Wieś zaopatrzona w liczne prywatne kwatery, pensjonaty i ośrodki wypoczynkowe. Na stałe zamieszkuje ją ok. 350 mieszkańców. Wcześniej miejscowość nazywała się m.in. Budziszewo oraz Ceynowa - od najczęściej powtarzających się nazwisk mieszkańców. Chałupy słyną ze swojej szerokiej, piaszczystej plaży ciągnącej się od strony Morza Bałtyckiego wzdłuż całej miejscowości. Płytkie i spokojne wody Zatoki Puckiej sprawiają, iż jest to jedno z najdogodniejszych miejsc w Europie do uprawiania windsurfingu. Nieopodal wsi znajduje się również, plaża nudystów, upamiętniona przez Zbigniewa Wodeckiego w piosence "Chałupy welcome to".

źródło: wikipedia.pl

Najbliższe miejscowości:

- Kuźnica
- Jastarnia
- Jurata
- Hel
- Władysławowo
- ChłapowoPokoje gościnne U KRYSTYNY

Ceny od 30 zł / osobę
Pokoje 2,3,4-osobowe z TV. Na posesji parking, grill.
Spokojna okolica,z naszego obiektu widok na morze oraz zatokę.
Podczas pobytu u nas można korzystać z bezprzewodowego internetu (WiFi).

» więcej
Dom Gościnny - Kołtonowscy

Ceny do negocjacji
Dom Gościnny nad polskim morzem w Chłapowie serdecznie zaprasza na wypoczynek. Gwarantujemy miłą, serdeczną i rodzinną atmosferę, zapewniamy doskonałą i smaczną kuchnię (opinia wczasowiczów-smakoszy). W dni pogodne proponujemy korzystanie z kąpieli słonecznych i różne formy gimnastyki, w tym odchudzającej (np. wejście i zejście na plażę ze skarpy).
» więcej
WŁADYSŁAWOWO: mieszkanie 300 m od plaży

Noclegi od 100 zł / pokój, obiekt
Chcesz spędzić wspaniałe wakacje nad morzem? O to musisz postarać się sam, ale tanie wynajęcie przytulnego mieszkania może Cię do tych wspaniałych wakacji przybliżyć... www.noclegnadmorzem.pl
» więcej
Ośrodek Przygotowań Olimpijskich Cetniewo we Władysławowie: pływalnia AquariusCENNIK© 2008-2014