Start Dodaj ogłoszenie Szukaj noclegu Kontakt Last minute

« powrót
Latarnia Morska w Rozewiu

Rozewie

Rozewie (kaszb. Blëza) - Przylądek oraz najdalej na północ wysunięty fragment Polski, na którym znajduje się Latarnia Morska Rozewie.

Rozewie uważane jest zwykle za najdalej na północ wysunięty fragment Polski. I należy tak uważać ze względu na tzw. stały punkt geograficzny. Dlatego nie należy zmieniać tego faktu w książkach, atlasach i encyklopediach, tym bardziej, że nazwa Rozewie oznacza przylądek funkcjonujący pod tą nazwą od 700 lat i nie można mylić jej z nazwą administracyjną. Jastrzębia Góra istnieje od 70 lat i jest osiedlem wchodzącym administracyjnie w skład miasta Władysławowo. Jeżeli natomiast z punktu turystycznego interesuje nas punkt gruntu, po którym możemy dojść najdalej na północ, to takie miejsce leży jednak w Jastrzębiej Górze i jest 120 m. dalej w kierunku północnym niż Rozewie. Miejsce to zostało oznakowane tzw. "Gwiazdą Północy" - obeliskiem położonym w pobliżu Szkoły Podstawowej przez Towarzystwo Miłośników Jastrzębiej Góry.

Przylądek objęty jest od roku 1959 krajobrazowym rezerwatem Przylądek Rozewie o powierzchni 12,15 ha. Ochronie podlegają resztki lasów bukowych (występują drzewa ponad 200-letnie o obwodzie pnia dochodzącym do 3 metrów) na wysokim brzegu klifowym. Linia brzegowa cofa się w rejonie przylądka nawet do 2 m rocznie. Przylądek został wzmocniony betonową ochroną mającą chronić go przed zjawiskiem abrazji.

 

(żródło: www.wikipedia.org)


Dom Gościnny - Kołtonowscy

Ceny do negocjacji
Dom Gościnny nad polskim morzem w Chłapowie serdecznie zaprasza na wypoczynek. Gwarantujemy miłą, serdeczną i rodzinną atmosferę, zapewniamy doskonałą i smaczną kuchnię (opinia wczasowiczów-smakoszy). W dni pogodne proponujemy korzystanie z kąpieli słonecznych i różne formy gimnastyki, w tym odchudzającej (np. wejście i zejście na plażę ze skarpy).
» więcej
Wypoczynek w "Domu pod Wiatrakami"

Ceny od 22 zł / osobę
Serdecznie zapraszamy na nocleg nad morzem i niezapomniany wypoczynek w ,,Domu pod Wiatrakami’’ w Cisowie koło Darłowa
» więcej
Willa Oceania - piękne widoki, duża posesja, wiele atrakcji

Noclegi od 20 zł / osobę
Pokoje gościnne 2, 3 i 4 osobowe z łazienkami i apartamenty z aneksami kuchennymi. Ogólnodostępna kuchnia, grill, parking na posesji. W bezpośrednim sąsiedztwie OCEAN PARK i Centrum rekreacji, jazda konna po drugiej stronie ulicy. Nigdzie nie oferują tak wiele jak w Willi Oceania.
Wolny pokój 19-22.07 !!!
» więcej
Półwysep HelskiCENNIK© 2008-2014