Start Dodaj ogłoszenie Szukaj noclegu Kontakt Last minute

« powrót
Latarnia Morska w Rozewiu

Rozewie

Rozewie (kaszb. Blëza) - Przylądek oraz najdalej na północ wysunięty fragment Polski, na którym znajduje się Latarnia Morska Rozewie.

Rozewie uważane jest zwykle za najdalej na północ wysunięty fragment Polski. I należy tak uważać ze względu na tzw. stały punkt geograficzny. Dlatego nie należy zmieniać tego faktu w książkach, atlasach i encyklopediach, tym bardziej, że nazwa Rozewie oznacza przylądek funkcjonujący pod tą nazwą od 700 lat i nie można mylić jej z nazwą administracyjną. Jastrzębia Góra istnieje od 70 lat i jest osiedlem wchodzącym administracyjnie w skład miasta Władysławowo. Jeżeli natomiast z punktu turystycznego interesuje nas punkt gruntu, po którym możemy dojść najdalej na północ, to takie miejsce leży jednak w Jastrzębiej Górze i jest 120 m. dalej w kierunku północnym niż Rozewie. Miejsce to zostało oznakowane tzw. "Gwiazdą Północy" - obeliskiem położonym w pobliżu Szkoły Podstawowej przez Towarzystwo Miłośników Jastrzębiej Góry.

Przylądek objęty jest od roku 1959 krajobrazowym rezerwatem Przylądek Rozewie o powierzchni 12,15 ha. Ochronie podlegają resztki lasów bukowych (występują drzewa ponad 200-letnie o obwodzie pnia dochodzącym do 3 metrów) na wysokim brzegu klifowym. Linia brzegowa cofa się w rejonie przylądka nawet do 2 m rocznie. Przylądek został wzmocniony betonową ochroną mającą chronić go przed zjawiskiem abrazji.

 

(żródło: www.wikipedia.org)


Pałac Kłanino - noclegi nad morzem

Ceny od 260 zł / pokój, obiekt
Zapraszamy do XVII-wiecznego Pałacu Kłanino. Wyśmienita kuchnia, unikalne wnętrza oraz duży park pełen pomników przyrody sprawią, że urlop będzie niezapomniany.
» więcej
Apartament - Os.Bursztynowe - 400m do plaży - lato 2017

Ceny od 120 zł / pokój, obiekt
Zapraszamy do luksusowego kompleksu Osiedle Bursztynowe. Nasz apartament jest komfortowo wyposażony, a jego idealne położenie zapewni Państwu pełny wypoczynek.

Zapraszamy na wczasy nad morzem od 120 zł/DOBĘ!!!

» więcej
Pokoje gościnne U KRYSTYNY

Noclegi od 30 zł / osobę
Pokoje 2,3,4-osobowe z TV. Na posesji parking, grill.
Spokojna okolica,z naszego obiektu widok na morze oraz zatokę.
Podczas pobytu u nas można korzystać z bezprzewodowego internetu (WiFi).

» więcej
Władysławowo - Chałupy : kemping Małe MorzeCENNIK© 2008-2014